Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

Delegowanie do Francji

Kancelaria Brighton&Wood przygotowała dla Portalu Delegowanie kompleksowe Kompendium n/t delegowania pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców do Francji.

Zawiera ono informacje n/t delegowania w większości branż relewantnych dla polskich firm. Doświadczeni prawnicy Brighton&Wood obsługujący od wielu lat polskie firmy delegujące do Francji omawiają wymogi administracyjne, zezwolenia, notyfikacje oraz inne specyficzne dla rynku niemieckiego obostrzenia, których muszą przestrzegać polskie firmy.
Kompendium dostępne jest bezpłatnie dla Członków GOLD i PREMIUM, a na specjalnych warunkach dostępne jest również dla firm korzystających z Pakietu STANDARD.
Kompendium jest na bieżąco aktualizowane.
 
Od 2015 roku działa Biuro Izby Pracodawców Polskich we Francji
Biuro działa wyłącznie dla członków IPP.
Zadania biura:
  1. przechowywanie dokumentów na terenie Francji zgodnie z Loi Savary (obowiązek polskiej firmy, która deleguje pracowników do Francji - Art. R. 1263-1 Code du Travail);
  2. dyrektor biura jest reprezentantem polskiej firmy wymaganym na podstawie Loi Savary (obowiązek polskiej firmy, która deleguje pracowników do Francji – Art. R1263-2-1 Code du Travail).
Wszystkie usługi świadczone są w j. polskim. 
 
Francja to z rynek, na którym polskie firmy i ich francuscy kontrahenci poddani są wyjątkowo dyskryminacyjnym kontrolom i drakońskim sankcjom. Kancelaria Brighton&Wood obsługuje kilkadziesiąt firm operujących na rynku francuskim.Są wśrod nich zarówno firmy delegujące pracowników w ramach realizacji umów o dzieło, jak i agencje pracy tymczasowe.
 
Z wiedzy i doświadczenia prawników Brighton&Wood korzystają nie tylko polskie firmy rodzinne, ale także międzynarodowe korporacje działające globalnie oraz francuskie spółki giełdowe i państwowe.
Kancelaria Brighton&Wood obsługuje polskie firmy w postępowaniach kontrolnych na terenie Francji oraz doradza polskim firmom w tak newralgicznych kwestiach, jak: la garantie financiere prevu a l’article L. 1251-50 du code du travail, l’assurance decennale pour les entreprises du BTP, caisse de conges payes des salaries des entreprises de batiment ou de travaux publics. Kancelaria Brighton&Wood zapewnia polskim firmom pełną obsługę, w języku polskim i francuskim, w zakresie notyfikacji, przechowywania dokumentów i w zakresie posiadania obligatoryjnego reprezentanta na terenie Francji. 
 
Nowe obowiązki we Francji omawiane są bezpłatnych spotkaniach czwartkowych: www.delegowanie.pl/online  
 
W każdy czwartek odbywają się bezpłatne spotkania dla firm delegujących pracowników za granicę, dla firm zatrudniających cudzoziemców w Polsce oraz dla agencji zatrudnienia operujących na polskim rynku. Zmiany polskich i europejskich przepisów o transgranicznym zatrudnieniu omawiane są na bieżąco z firmami na Bezpłatnych Spotkaniach Online, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 10.00 do 14.00. Pełna lista najbliższych Bezpłatnych Spotkań Online znajduje się tutaj: www.delegowanie.pl/online. Najbliższe Bezpłatne Spotkania Online już w najbliższy czwartek od godziny 10.00! Serdecznie zapraszamy! 
 
Przystąp do IPP i zagwarantuj sobie bezpłatne uczestnictwo we wszystkich spotkaniach online z naszymi ekspertami: www.delegowanie/member
PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników