Skip to main content

eBook - DELEGOWANIE PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO NIEMIEC

SKU: eBook24

Tradycja świadczenia usług budowlanych w krajach Unii Europejskiej przez polskie firmy sięga lat siedemdziesiątych, od kiedy to najpierw centrale handlu zagranicznego, później przedsiębiorstwa państwowe, a na koniec spółki prawa handlowego delegowały pracowników w budownictwie. Od 2004 roku rynek usług budowlanych w Unii Europejskiej został uwolniony dla polskich firm, a od 2011 roku polskie firmy nie borykają się już z żadnymi restrykcjami natury prawnej. Z badań prowadzonych regularnie przez Izbę Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl) oraz Instytut Zatrudnienia Transgranicznego (www.izt.org.pl) wynika, że rokrocznie polskie przedsiębiorstwa budowlane oraz agencje pracy tymczasowej delegują za granicę w sektorze budowlanym ponad 200 tysięcy pracowników.

Pomimo zagwarantowanej traktatami europejskimi swobody świadczenia usług, polskie firmy delegujące personel budowlany do UE konfrontowane są z licznymi problemami natury podatkowej, ubezpieczeniowej i prawnej. Niniejsza publikacja zawiera opis najważniejszych aspektów prawnych, podatkowych i ubezpieczeniowych, które należy uwzględnić delegując pracowników budowlanych za granicę.

Autorzy – niekwestionowani eksperci i praktycy, od wielu lat obsługujący polskie firmy delegujące pracowników budowlanych za granicę – w sposób kompleksowy i systematyczny opisują m.in. takie trudne kwestie specyficzne dla branży budowlanej jak:

  • łączenie krótkich budów przez zagranicznego fiskusa w celu stwierdzenia zakładu podatkowego za granicą,
  • zagraniczny budowlany zakład podatkowy,
  • zasada 183 dni w budownictwie,
  • A1 w budownictwie,
  • Niemiecka kasa Urlopowa SOKA-BAU/ULAK
  • skuteczne dochodzenie należności od nieuczciwych kontrahentów przez polskie firmy delegujące pracowników budowlanych za granicę,
  • niemieckie stawki minimalne w budownictwie i inne niemieckie przepisy prawa pracy bezwzględnie obowiązujące,
  • praca tymczasowa w budownictwie.

Wydanie: 2012 (format 125x195, ilość stron: 300)

Autorami książki są praktykujący od wielu lat niekwestionowani eksperci w dziedzinie delegowania pracowników za granicę.

 

Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood, która od wielu lat reprezentuje firmy delegujące do Niemiec swoich pracowników. Kancelaria Brighton&Wood sporządza dla najbardziej prężnych firm dokumentację pozwalającą osiągać wysokie zyski z działalności eksportowej przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa prawnego, podatkowego i ubezpieczeniowego w kraju i za granicą.

BEZPOŚREDNI KONTAKT w języku polskim, angielskim, niemieckim i francuskim: Tomasz Major
+ 48 510 126 903, TMajor@BrightonWood.com.

 

 

 

 

Beata Pawłowska była do lata 2008 r. pracownikiem Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Warszawie. Od września 2008 r. jest partnerem zarządzającym w kancelarii Brighton&Wood gdzie pełni funkcję Kierownika Departamentu Advanced Payroll Solutions. Wraz ze swym zespołem obsługuje firmy w kontrolach prowadzonych przez ZUS. Doradza też firmom w zakresie polityki w zakresie poświadczania formularzy A1.

BEZPOŚREDNI KONTAKT w języku polskim i angielskim: Beata Pawłowska
+ 48 506 477 912, BPawlowska@BrightonWood.com.
 

Cena netto ( + VAT):
900.00PLN
PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników